Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljudi mogu da predvide budućnost??...

2 posters

Ići dole

Ljudi mogu da predvide budućnost??... Empty Ljudi mogu da predvide budućnost??...

Počalji od Tornado 2010-11-19, 11:36


Jedno nedavno naučno istraživanje je pokazalo da ljudi poseduju sposobnost da predvide budućnost i utiču na događaje pre nego što se oni dese, prenosi “Dejli telegraf”.


Ljudi mogu da predvide budućnost??... 7671_8j95sfwy_f

Prema izveštaju profesora psihologa Darila Bema sa univerziteta Kornel, ljudi možda imaju skrivene vidovnjačke moći.

Bem, koji se ranije bavio mađioničarskim trikovima, sproveo je devet različitih eksperimenata u kojima je učestvovalo više od 1.000 studenata dobrovoljaca.

U jednom od eksperimenata, učesnici su dobili zadatak da zapamte što više reči sa datog spiska, pre nego što im je naloženo da određene reči sa tog spiska otkucaju na kompjuteru.

Studenti su neke reči lakše pamtili od drugih, a ispostavilo se da su najčešće zapamtili upravo one reči koje su ispitivači prethodno izabrali i zatražili da ih ispitanici otkucaju.

U jednom drugom eksperimentu, učesnicima su na monitoru kompjutera bile prikazane dve zavese, i rečeno im je izaberu onu zavesu koja krije erotsku sliku.

Studenti su mnogo češće birali pravu zavesu, nego što bi se to moglo objasniti slučajnošću, tvrdi profesor Bem.

Poziciju slike je kompjuter nasumice birao, ali tek pošto što su se studenti odlučili za određenu zavesu, pa profesor smatra da je to dokaz da su studenti uticali na budući događaj.

Joakim Kruger, američki psiholog, smatra da je tvrdnja o parapsihološkim sposobnostima “suluda”, ali je priznao da nakon što je ispitao Bemovu metodologiju, “sve izgleda u redu”.


Izvor
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi mogu da predvide budućnost??... Empty Re: Ljudi mogu da predvide budućnost??...

Počalji od nexy92 2010-11-19, 14:11

Prema izveštaju profesora psihologa Darila Bema sa univerziteta Kornel, ljudi možda imaju skrivene vidovnjačke moći.

Nikada nisam u to verovala, iskreno... Ni da se snovi ostvaruju, ni da karte predvidjaju buducnost, ni gledanje u solju, nista od toga...
Ali mi se jednom desilo nesto stvarno cudno... Sanjala sam jednog porodicnog prijatelja. U snu je sedeo na livadi, ta livada je bila puna cveca i on je pravio one vencice i plakao... Prisla sam mu da ga pitam sta mu je, rekao je da place jer ce veceras da umre a nije napravio vencice od cveca za sve koje voli. Probudila sam se tada i videla da je oko 4h ujutru, posle sam nastavila da spavam... Ujutru su javili da je on preminuo oko 4h, iako nije bio bolestan, a nije bio ni star puno...
Ni dan danas ne znam sta da mislim o tome, podilazi me jeza kad god se toga setim...

nexy92
nexy92
Moderatori
Moderatori

Broj poruka : 2013
Datum upisa : 14.09.2010
Godina : 31
Lokacija : izmedju svetova... :)

http://angels.motionsforum.com

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi mogu da predvide budućnost??... Empty Re: Ljudi mogu da predvide budućnost??...

Počalji od Tornado 2010-11-19, 14:14


i ja sam imao par vidovnjačkih snova i verujem da je to moguće...
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi mogu da predvide budućnost??... Empty Re: Ljudi mogu da predvide budućnost??...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu