Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Francusko grožđe uz srpski hram

Ići dole

Francusko grožđe uz srpski hram Empty Francusko grožđe uz srpski hram

Počalji od Tornado 2010-12-05, 11:43


Ovih sunčanih oktobarskih dana iza hrama Svetog Save u Hanoveru naš reporter objektivom je ispod vinove loze ovekovečio Žarka i Dobrilu Petrović, koji su posle molitve došli da obiđu "svoje" grožđe.


Francusko grožđe uz srpski hram 101797_101815c3_iff
Dobrila i Žarko Petrović

- Tri mladice doneo sam iz Francuske, a da ne uvenu, svaku pojedinačno zabo sam u krompir. Ljubo Blagojević je napravio "vinjagu" (drveno- metalna konstrukcija ), a sadnice smo zalivali i negovali zajedno.

Ljubo je već duže na odmoru u Banjaluci, pa smo Dobrila i ja navratili da vidimo kako loza napreduje i kako je rodila. Lepo raste, ali plodove su odnele ptice - pokazuje čika Žarko kljunovima "prošarane" grozdove.

Francusko grožđe uz srpski hram 101795_101815c1_iff
SVI PRIPOMOGLI: Posle berbe muljali grožđe


Petrović je deset godina radio kod "Mišlena" u Klermon-Ferandeu, a od 1980. živi u Hanoveru. Radi sina Miroslava, laboranta u "Mišlenu", on u Francusku putuje gotovo svake godine, a pre pet godina doneo je i ove tri sadnice, slatkog francuskog "crnog afuza" koje uz srpski hram u Hanoveru, dobro napreduju i već drugu godinu rađaju.



Izvor
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu