Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novogodišnja Dekoracija Stana – Uradi Sam

Ići dole

Novogodišnja Dekoracija Stana – Uradi Sam Empty Novogodišnja Dekoracija Stana – Uradi Sam

Počalji od Tornado 2010-12-11, 17:42


Novogodišnje dekoracije su mnogima omiljeni način bežanja od rutine i prepuštanju mašti. Kad god dodje vreme novogodišnjih praznika svi mi koji im se radujemo, pohrlimo u kupovinu ukrasa iako imamo gomilu sačuvanu od prethodnih par godina. Ako želite da obnovite kolekciju ukrasa pred doček Nove godine, a da pri tom ne potrošite puno novca na njih, nudimo Vam nekoliko ideja kakvi novogodišnji ukrasi mogu biti napravljeni sa malo materjala i uz malo maštovitosti. Novogodišnja dekoracija stana biće još zanimljivija ako provedete barem jedno popodne praveći novogodišnje ikebane ili ukrase kojima ćete uneti dodatnu toplinu i prazničnu atmosferu u svoj dom.

Novogodišnja Dekoracija Stana – Uradi Sam Ideje-Za-Novogodisnje-Dekoracije-Uradi-Sam

U zavisnosti od toga kakve ukrase želite da napravite, i da li su to ukrasi za jelku, prostoriju ili trpezu, različiti su i načini na koje ih možete praviti a i materjali koje ćete upotrebiti. Da novogodišnji ukrasi koje pravite izgledaju raskošno potrebne su vam šljokice, cirkoni ili ukrasni papir. Pored toga u potreban materijal za novogodišnje dekoracije spadaju lepak, satenske ili ukrasne mašne, ukrasne sveće i malo zimzelenih grančica. Ako želite praviti oblike, posude, korpice možete se poslužiti testom, plastelinom ili glinom.

Novogodišnji ukrasi koje na najjednostavniji način možete da napravite su pahulje od papira. Za ovakve pahulje potrebno je parče papira, kvadratnog ili okruglog oblika koje ćete presaviti po dijagonali ili napola dva ili tri puta. Zatim makazama napravite isečke na ivicama oblika koji ste dobili presavijanjem papira. Pahulje od papira možete praviti u od papira bele ili neke druge boje, ili od tvrdog ukrasnog papira, poput onoga od koga se prave kese za poklone. Pahulje od papira su idealna novogodišnja dekoracija za prozore, mada ih možete kačiti i na jelku ili ih zalepiti oko staklene posude u kojoj upaljena svećica.

Novogodišnja Dekoracija Stana – Uradi Sam Uradi-Sam-Pahulje-Od-Papira
Uradi Sam - Pahulje Od Papira

Crvene čarape za poklone su svakako idealna novogodišnja dekoracija za kamin, mada njima možete ukrasiti i terasu, ulazna vrata, prozore. Za pravljenje čarapa potrebno Vam je malo platna i nekoliko satenskih mašni ili pufnica od vunice kojima ćete ukrasiti samu čarapu. Na platno nanesite nacrt čarape tako da nacrtate isti oblik postavljen na levo i na desno, zatim porubite, odnosno spojite obe strane novogodišnje čarape i ukrasite je.

Novogodišnja Dekoracija Stana – Uradi Sam Uradi-sam-Novogodisnje-dekoracije
Uradi sam - Novogodisnje dekoracije

Novogodišnje ikebane mogu posliužiti kao idealna dekoracija trpeze, radnog prostora ili kupatila. Zapravo novogodišnje ikebane mogu poslužiti kao dodatni element novogodišnje dekoracije u prostoriji koju krasi okićena jelka, ali mogu poslužiti i kao novogodišnja dekoracija prostora koji je suviše mali za jelku. Za pravljenje novogodišnje ikebane potrebna Vam je posuda u kojoj će ona stajati. Upotrebite neku lepu činiju, vazu, tacnu, korpu, ili napravite sami posudu od gline ili testa. Za pravljnje posuda od testa treba da umesite brašno i vodu, napravite oblik i ispečete ga. Na ovaj način možete napraviti i zvezde, srca ili druge ukrase. Nakon pečenja obojite sprejom ili temprama i posuda je gotova. Pored posude, za pravljenje novogodišnje ikebane potrebno je malo zimzelenih grančica, ukrasa za jelku, bisera, ukrasnih mašni, šišarki i dekorativna svećica.

Novogodišnja Dekoracija Stana – Uradi Sam Uradi-sam-Novogodisnje-Ikebane
Uradi sam - Novogodisnje Ikebane

Novogodišnja dekoracija stana biće potpuna ako okačite perle i ukrasne trake na plafonu ili prozorima. Heklanjem možete napraviti lančić od vunice koja u sebi ima sjajkaste niti. Lančić može biti dug nekoliko metara, a na njega možete okačiti pahulje, satenske mašne, lampione, zvezdice ili zvončiće, mada ga možete ukrasiti i perlama sa neke stare pokidane ogrlice. Pored toga što ovakav lančić može biti dekoracija stana odnosno prostorije, možete ga okačiti i na jelku, pa obogatiti njen izgled.

Prepustite se mašti i uživajte u kreiranju novogodišnje dekoracije za svoj dom. Pahulje od papira, novogodišnje ikebane i dekorativne trakice će učiniti da novogodišnja dekoracija stana izgleda još bogatije i raskošnije. Pored toga što ćete kreirati nešto lepo za svoj dom, pravljenje ukrasa će doprineti Vašem boljem raspoloženju.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu