Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novogodišnje čestitke - uradi sam

Ići dole

Novogodišnje čestitke - uradi sam Empty Novogodišnje čestitke - uradi sam

Počalji od Tornado 2010-12-12, 21:00

Jednostavne i unikatne novogodišnje čestitke.
U ovom prazničnom periodu dobijamo puno različitih čestitki. Obično se radi o lepim željama u obliku poruke, koje dopunjuju adekvatnu sliku. Tehnikom savijanja traka dobija se poseban efekat na obojenoj podlozi, veoma je jednostavno a vi ćete za kratko vreme dobiti originalnu čestitku.

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke1

Potrebno je:
• deblji papir u boji ili jednobojna čestitka,
• običan beli papir formata A 4 (može i u boji),
• olfa nož (skalpel),
• podloga za sečenje,
• lenjir,
• papir za pakovanje poklona,
• i šljokice (po želji).

Od običnog papira (od kojeg ćemo izraditi jelku ili drugi odabrani motiv) po dužini izrežemo približno 3 do 4 milimetara široke trake.

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke2

Najpre uvijemo jedan kraj svake trake posebno, zatim ostatak savijamo oko uvijenog kraja tako da dobijemo oblik suze, sve dok nam ne ponestane papira (kao što možete videti na slici dole).

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke3

Kraj trake zalepimo kako se dobijeni oblik ne bi pokvario.

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke4

Na taj način smo dobili željeni broj suzica, od kojih ćemo sastaviti oblik jelke ili bilo koji drugi oblik.

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke5

Na odabranoj podlozi za čestitku (možemo je napraviti sami ili kupiti u knjižari) zalepimo prvo ukrasan papir ili nešto slično što nam je pri ruci. Prostor na kome ćemo zalepiti pripremljene oblike od papira dobro namažemo tečnim lepkom i zatim postavimo suzice na svoje mesto, tako da dobijemo oblik jelke.

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke6

Dok se lepak nije još osušio preko motiva jelke posipamo i šljokice, da bismo dobili sjajan efekat i sakrili tragove lepka na papiru.

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke7

Čestitka je završena!!...

Novogodišnje čestitke - uradi sam Novoletne_cestitke8
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu