Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novogodišnji pokloni - uradi sam

Ići dole

Novogodišnji pokloni - uradi sam Empty Novogodišnji pokloni - uradi sam

Počalji od Tornado 2010-12-12, 21:27

Zanimljive ideje za kreiranje sopstvenih poklona ili dekoracije.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR00_resize

Bliži se uzbudljiv period darovanja, kada želimo da svoje najdraže darujemo sa posebnom i skromnom pažnjom. Naša ideja je bila da poklone ukrasimo tako da i onda kad se otpakuju, njihova simpatična i ukrasna abmalaža može da se koristi kao dekoracija doma.
Nudimo vam ideju za izradu jelena Rudolfa i Deda Mraza, vaša mašta vam onda lako može pomoći da na isti način kreirate i druge praznične junake!
Potrebno je:
• deblji papir ili papir za pakovanje, platno, filc ili penasta guma u odabranim bojama,
• kartonske tube od toaletnog papira ili ubrusa,
• makaze,
• lepak za papir, drvo i tkaninu,
• obloženu žicu u odabranim bojama,
• vata,
• odštampane šablone za proizvodnju,
• dugmići,
• i bombone ili druge manje slatkiše koje ćete staviti u ambalažu.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR01_resize

Najpre odštampate šablone (PDF – 1. Rudolf i 2. Deda Mraz) a zatim ih izrežete. Pripremite material. Za jelenka Rudolfa odaberite materijale braon-bele boje, a za Deda Mraza crveno-bele.

Odaberete tubu od kartona i uvijete je papirom ili materijalom (ili penastom gumom) (a).

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR02_resize

Na donjem delu tube zalepite krug, da zapušite otvor (b), i sačekate da se lepak dobro osuši.
Sa druge strane tubu napunite bombonama ili drugim slatkišima, možda orasima, lešnicima… mirišljavim štapićima ili nečim sličnim.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR03_resize

Kod jelenka Rudolfa vrh tube prekrijete drugim krugom (c) i zalepite, dok kod Deda Mraza stisnete gornji deo tube i tako zalepite.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR04_resize

Naredni koraci za izradu ovih simpatičnih ambalža se donekle razlikuju pa smo ih zato odvojili:
Postupak za izradu jelena Rudolfa:
Od obložene žice u braon boji izradite rogove, kao na slici.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR05_resize

Oko gornje ivice tube obavijete belu obloženu žicu, a zatim zalepite i rogove.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR06_resize

Po želji, Rudolfu možete dodati oči (od dugmića ili drugog prigodnog materijala) i crveni nosić naravno ( od crvene pufnice ili dugmića).

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR07_resize

Rudolf je gotov.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR08_resize

Postupak za izradu Deda Mraza:
Dakle, pre svega, odštampate šablonu sa ovog linka.
Crveni filc izrežete po meri (a) i zalepite ga za tubu. Od debljeg roze papira izrežete deo za lice (c) i zelepite ga preko crvenog filca, a onda opet iznad njega zalepite još jedan komad crvenog filca (a), kao što se vidi na slici.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR09_resize

Na gornjem delu tube, oko gornje i donje ivice lica, obavijete belu obloženu žicu.
Na vrhu savijenog dela tube zalepite komad bele vate ili belu pufnicu.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR10_resize

Deda Mraz je skoro gotov, po želji mu možete dodati još i oči. dugmiće, pojas, bradu i ruke.
Ruke takođe izrežete od debljeg papira (b) i na njima zalepite crveno platno (ili material koji ste koristili za odeću) i beli papir za rukavice. Na kraju dodate malo vate oko ivica rukavica.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR11_resize

Ruke zalepite na poleđini tube, a od vate napravite bradu.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR12_resize

Rudolfu sada društvo pravi Deda Mraz.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR13_resize

Po ovom istom principu, veoma lako uz malo mašte, možete napraviti i druge praznične likove (anđela, Krcka Oraščića, sv. Nikolu, malog đavolka itd.) i time prijatno iznenadite i obradujete svoje najdraže.

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR14_resize

Ukoliko se poklon pažljivo otvori sa donje strane, ukrasna ambalaža ostaje kao simpatična dekoracija za praznične dane koji nam predstoje!

Novogodišnji pokloni - uradi sam JR15_resize
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu