Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cvetni Aranžmani - uradi sam

Ići dole

Cvetni Aranžmani - uradi sam Empty Cvetni Aranžmani - uradi sam

Počalji od Tornado 2010-12-14, 16:16


Ikebane, odnosno cvetni aranžmani mogu biti idealna dekoracija i oplemeniti prostor u kome živite ili radite. Aranžmani od suvog cveća, pa i oni koji su napravljeni od rezanog cveća, oplemeniće ne samo dnevni boravak već i predsoblje, kuhinju, kupatilo ili terasu.

Cvetni aranžmani, pored toga što mogu biti dobra dekoracija u Vašem stanu, mogu poslužiti kao izuzetno lep poklon za Vama drage osobe. Vrlo lako možete sami napraviti ikebane, naročito ako imate cveće u bašti ili saksiji koje možete upotrebiti. Cvetni aranžmani mogu biti napravljeni i od suvog ili veštačkog cveća.

Cvetni aranžmani kao dekoracija prostora

Cvetni Aranžmani - uradi sam Uradi-Sam-Kucne-Carolije

Aranžmani od suvog cveća biće mnogo dugotrajniji ako cvetove osušite na pravilan način. Najbolje cveće za ovakve aranžmane su ruže, koje treba osušiti tako što će stajati zakačene na štipaljci tako da vise cvetom na dole. Nakon nekoliko dana sušenja, ružu treba potopiti u istopljeni vosak i ostaviti da se ohladi. Na ovakav način sačuvaćete boju i oblik cveta, i to ne narednih nekoliko dana, već nekoliko godina. Vosak u boji će obojiti i cvet, pa ako ne želite da cvet promeni boju koristite beli ili žuti vosak. Ako želite ovako da tretirate mali broj cvetova, možete otopiti sveću umesto da kupujete vosak.

Prelepi cvetni aranžmani mogu biti napravljeni od samo jednog ili od vrlo malog broja cvetova. Upotpunite izgled ikebane posudom u kojoj će stajati i dodatnim ukrasima. Jednobojna vaza izgledaće interesantnije ako na nju vežete satensku mašnu, bisere, ili mašnu od suve trave. Providne vaze daju više prostora idejama. Možete ih ulepšati tako što ćete u vodu staviti kamenčiće, školjke, kristale, ili tako što ćete obojiti vodu u njima. U ovakvo dekorisanoj vazi čak i jedan cvetić izgledaće savršeno. Kao posudu za ikebane možete koristiti činiju sa vodom po kojoj ćete rasuti latice i cvetove. Takođe možete upotrebiti lepu flašu koja Vam se zatekla u kući, ili neku drugu posudu zanimljivog izgleda.

Ikebane kao dekorativni elementi u prostoru

Cvetni Aranžmani - uradi sam Kucne-Carolije-Uradi-Sam

Cvetni aranžmani će biti bogatiji ako ih ukrasite šljokicama, ukrasnim trakama, grančicama, ili perlama. Šljokice možete prskati po velikim listovima koje upotrebljavate za ikebane, grančice možete ofarbati lakom za nokte ili nekom drugom farbom koja neće reagovati na vodu. Perle možete nanizati na žicu koju ćete oblikovati oko cveta. Za pravljenje ikebane možete uporebiti i mrežicu ili dekoraciju iz buketa koji ste dobili iz cvećare a u kome se cveće osušilo.

Dekoracija predstavlja krunu uređenja prostora, bilo da se radi o stambenom ili poslovnom prostoru. Pregršt je ideja šta sve možete napraviti od nekoliko cvetova i malo dodatnog materjala. Mi Vam nudimo ideje a na Vama je da postanete kreativni i svoj dom učinite lepšim. Probudite svoju maštu i napravite sami ikebane kojima ćete oplemeniti prostor u kojem boravite.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu