Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Đole Balašević: Nisam čudotvorac, čuda rade moje pesme

Ići dole

Đole Balašević: Nisam čudotvorac, čuda rade moje pesme Empty Đole Balašević: Nisam čudotvorac, čuda rade moje pesme

Počalji od Tornado 2010-12-17, 16:02



Đole Balašević: Nisam čudotvorac, čuda rade moje pesme Balasevic%20ujnu


Kantautor Đorđe Balašević posle koncerta u splitskoj "Areni", sreo je Gordanu Mušuru, Splićanku koja se izlečila slušajući njegovu muziku. Naime, pedesetjednogodišnja Gordana je preživela dva teška moždana udara, imala amneziju, a onda se povratila uz pesmu "Prva ljubav".

Čitajući i slušajući pesmu Đorđa Balaševića “Prva ljubav”, Gordana je počela svega da se priseća. Prvo setila svog supruga Ivice, pa potom dvojice sinova i drugih članova familije. „Zaista me je ganula priča gospođe iz Splita koja se vratila iz amnezije slušajući moju pesmu.

To je divno, ali ja nisam čudotvorac, čuda rade moje pesme. Moja supruga Olja me je davno vratila na zemlju. Bilo je to uoči odlaska na koncert u Ljubljanu, još je bio rat, a ja sam bio na dobrom putu da se odlepim od tla.

Ona mi je tada rekla: ‘Balaševiću, to je sve jako lepo. Ti si taj koji nosi svetlost’. I meni se to jako dopalo, to je na ivici religije. Onda je dodala: ‘Samo, seti se jedne stvari. Ti nisi ta svetlost, ti je samo nosiš. Ta svetlost su moje pesme i zato se ta gospođa vratila iz amnezije, zato klinci dolaze na moje koncerte", rekao je Balašević u izjavi za hrvatske medije.

Za početak sledeće godine Blašević je najavio i novi album na kom se nalaze tamburaške obrade njegovih starih hitova, ali i četiri potpuno nove pesme. Njegov fillmski debi “Kao rani mraz” videla je publika u sedamdeset i tri grada.

Đorđe je tim povodom istakao kao je film uz njega, napravila njegova porodica supruga Olivera i ćerke Jovana i Jelena, kao i sin Aleksa. “Uvek mi je bilo strašno žao zbog te vrste potcenjivanja koja kod nas prati ženski rod. Neko zove na telefon i kaže: ‘Nama, ustvari, treba Đorđe’.

No, sve ovo oko filma i koncerata, sve je to apsolutno vizualno delo moje supruge Olje. Muškarci manje-više čine sve da bi se to svidelo nekim ženama, a onda njih sklanjaju u stranu. Kod nas to ne prolazi i taj nam timski porodični duh puno znači. Mi smo apsolutno ekipa. Na filmu su radili Olja, ćerke Jovana i Jelena, sin Aleksa, ali i pridruženi član, v. d. zeta Petar Jovanović, Jelenin dečko. Oni su odgojeni tako da imamo jedinstven stav prema poštovanju kreativnog napora, pronalaženju inspiracije", dodao je Đole.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu