Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ucveljeni sin ubio iz straha

Ići dole

Ucveljeni sin ubio iz straha Empty Ucveljeni sin ubio iz straha

Počalji od Tornado 2010-12-24, 02:34

Ucveljeni sin ubio iz straha Hro-svabic_310x186
Mladen Švabić


KRAGUJEVAC - Poručnik Vojske Srbije Mladen Švabić (23)priznao je na saslušanju kod istražnog sudije kragujevačkog Višeg suda da je šipkom u sredu ubio oca Slavoljuba (50). On je negirao da je oca ubio zbog neraščišćenih imovinskih odnosa, već da se, navodno, uplašio oca koji je, kako tvrdi, bio preke naravi.

Mladi oficir je ispričao i kako se dogodio zločin. Posle ubistva, nedaleko od zgrade Druge kragujevačke gimnazije, seo je u očev automobil i vratio se u Pančevo. Policija navodi da je želeo da prikrije tragove zločina.

Šipku kojom je ubio oca bacio je u reku Tamiš. Sa sobom je poneo i Slavoljubovu torbicu sa dokumentima. Policija je torbicu pronašla u njegovom iznajmljenom stanu u Pančevu, dok šipka još nije pronađena. Osumnjičenom sinu, posle saslušanja, Suzana Grujović, istražni sudija Višeg suda u Kragujevcu, odredila je pritvor zbog ubistva.

Kako je osumnjičeni ispričao, sa ocem se susreo nedaleko od Druge kragujevačke gimnazije. Iz Pančeva, gde je na službi u Vojsci Srbije, stigao je automobilom „zastava 128“, koji je i vlasništvo njegovog oca.

U gepeku automobila mu je bila šipka. Objasnio je da se sa ocem na tom mestu i ranije sastajao, iako je Slavoljub živeo u kući u Ulici Stevana Sremca. Navodno, razlog su bili poremećeni porodični odnosi, pa nije želeo da dolazi u porodičnu kuću.

- Bio je prek čovek - objasnio je sin. - Ranije me je tukao. Sastali smo se jer je otac dugovao između 5.000 i 10.000 evra.

Došlo je do svađe. Uplašen, navodno, za svoj život, uzeo je šipku iz „zastave 128“ i udario ga više puta.

- Nisam znao da li sam ubio Slavoljuba - branio se Mladen. - Došao sam u iznajmljeni stan, koji delim sa cimerom. Kada me je policija pozvala i obavestila da mi je otac ubijen glumio sam ucveljenog sina. Kasnije, pritešnjen dokazima, priznao sam zločin.

Da bi obezbedio alibi, Mladen je dan ranije ocu telegrafski poslao 10.000 dinara. On mu je SMS porukom odgovorio da je primio novac. Zločin je otkriven u sredu oko 7 časova kada je učenik naišao na Slavoljubovo beživotno telo. O tome je odmah obavestio profesore, a onda i policiju.

Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu