Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otac malog Đorđa umro u bolnici

Ići dole

Otac malog Đorđa umro u bolnici Empty Otac malog Đorđa umro u bolnici

Počalji od Tornado 2010-12-28, 12:09

Otac malog Đorđa umro u bolnici 103615_1014-dejan-andrejic-foto-svetislav-mirkovic_f
Dejan Andrejić je primljen u bolnicu u teškom stanju

BEOGRAD - Dejan Andrejić (42) iz sela Majilovac u opštini Veliko Gradište, otac nestalog dečaka Đorđa Andrejića (13), preminuo je juče u Klinici za plućne bolesti u Beogradu od posledica teške upale pluća.

Dejan Andrejić, otac dečaka koji je 22. jula nestao i čija je lobanja pronađena 7. novembra, preminuo je u Klinici juče oko podneva, od posledica teške upale pluća, a lečenje je znatno otežavalo i to što je Dejan bio dijabetičar.

Dejan Andrejić je primljen u petak, sa vrlo teškom upalom pluća koja nije prijavljena lekarima na vreme. Uz sve napore doktora u Klinici za plućne bolesti, preminuo je juče oko podneva navode u Kliničkom centru Srbije.

Dejanova supruga Marina Andrejić (38) optužena je u Višem sudu u Požarevcu za ubistvo sina Đorđa, a suđenje je zakazano za 31. januar ove godine. Dejan je sve vreme tokom potrage za dečakom govorio da veruje da je živ i da ga majka nije ubila. Nakon što je lobanja pronađena i protiv majke podignuta optužnica za ubistvo, Dejan je rekao da jedno želi „da dočeka suđenje“.

Otac malog Đorđa umro u bolnici 103616_1015-djordje-foto-_hs

Četiri meseca sam verovao sam da će moj Đorđe biti nađen živ. Ne mogu da opišem tugu i bol. Našli su lobanju, a gde su ostali delovi tela. Da li je moguće da su ga rastrgle i odnele divlje zveri. Ne dao bog da se iko nađe u mojoj koži. Mnogo mi je teško. Doći ću na suđenje da saznam istinu kako je moj sin stradao. Želim da nađu njegovo telo i da ga sahranimo dostojno, po srpskim običajima pričao je pre smrti Dejan Andrejić.

Kako saznaje „Blic“, Dejanova i Marinina mlađa ćerka trenutno je smeštena kod strica i za sada nije poznato da li će dete biti smešteno u Centar za socijalni rad ili će brigu o njoj preuzeti porodica.

Ovo je strašno. Užasna nesreća je snašla ovu porodicu. Prvo je nestao mali Đorđe. Svi smo se nedeljama nadali da je živ, a onda su pronašli lobanju... A sada je umro i Dejan. Strašno pričaju meštani sela.

Otac malog Đorđa umro u bolnici 103617_1015-marina-foto-_f
Marina Andrejić optužena je za ubistvo sina Đorđa (13)

Marina i Đorđe Andrejić krenuli su 22. jula da rade na njivi i oboje nestali. Dva dana kasnije, Marina Andrejić se pojavila u selu, izgrebana i krvava, i bez sina. Tada je prijavljen njegov nestanak i u potragu za dečakom krenuli su policija, Žandarmerija, meštani, lovci, ali Đorđu nije bilo traga. Dan posle povratka u selo, Marina Andrejić je uhapšena zbog nasilja u porodici, da bi tužilaštvo potom delo prekvalifikovalo u ubistvo. Tokom istrage, Marina je policiji ispričala da je sa sinom 22. jula uveče pošla u baštu da beru boraniju i izvade krompir. Idući prema bašti, Marina se, kako tvrdi, okliznula i motikom posekla po nozi. Zato je sina slala kući po pomoć, ali je on odbijao pravdajući se da je žedan i gladan. Iznervirana njegovim odbijanjem, Marina je Đorđa, prema sopstvenom priznanju, udarila držaljom motike po glavi i dečak je pao. U tom trenutku, prema majčinoj priči, Đorđe je još bio živ, ali ga je ona odvukla desetak metara dalje i ostavila pod bagremom, gde je shvatila da više ne daje znake života.

Zatim ga je prekrila granjem i lišćem, udaljila se od tela sina desetak metara i tu provela noć. U zoru ga je poljubila i pošla da traži put do kuće. Lutala je dva dana i noć dok je nisu pronašli meštani susednog sela Kurjače. U daljoj istrazi, Marina je promenila iskaz i rekla da sina nije ubila već da je zločin priznala pod policijskom torturom. Lobanju su pronašli lovci sela Majilovac 7. novembra, a DNK analizom utvrđeno je da ona pripada Đorđu Andrejiću.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu