Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aranžiranje cveća - Bundeva

Ići dole

Aranžiranje cveća - Bundeva Empty Aranžiranje cveća - Bundeva

Počalji od Tornado 2010-12-30, 03:28

Osnovni „sastojak“ ovog aranžmana je bundeva. Od nje možete imati višestruku korist. Kod bundeva-tamburica može biti malo nezgodno pronaći im položaj u kome će stabilno stajati i ne prevrtati se. Dešalo mi se da moram da „konstruišem“ podložak (to govori inženjer iz mene) u koji bih ubacila bundevu i na taj način rešila pitanje mogućnosti prevrtanja. Pošto se mora izdubiti, oprezno oštrim nožem napraviti okruglasti otvor i izvući „poklopac“.

Elem, kada se izvadi deo koji smo opsekli nožem, kašikom izvučemo onaj končasti deo sa semenkama koje, ukoliko želite, možete oprati, posoliti i ispeći u rerni (lepo sam rekla da možemo imati višestruku korist). Bundevu obavezno operite, i očistite od svih semenki, jer se može desiti da zaostala semenka proklija u aranžmanu (i pokvari nam ceo koncept). Unutrašnjost bundeve obložite celofanom pre nego što stavite sundjer unutra. To je u cilju produžetka trajanja aranžmana, jer bi u suprotnom sunđer stalno vlažio bundevu, čime se ubrzava proces truljenja.

Sunđer, koji smo prethodno isekli na veličinu koja nam odgovara (u ovom slučaju to je oko pola „cigle“) ostavite u dubljoj posudi sa hladnom vodom da se dobro natopi oko 20-30 minuta. Nipošto se ne sme na silu potapati, jer će sredina ostati suva pa cvetovi neće imati dovoljno vlage i pre će propasti. Natopljen sunđer stavimo u izdubljenu bundevu. A zatim krećemo sa aranžiranjem....

Ivice bundeve obložite listovima koje bi najbolje bilo da fiksirate za bundevu komadićima žice, po principu heftalice. Ukoliko su listovi suvi i lome se, potopite ih u mlaku vodu na par minuta kako bi se moglo raditi sa njima. Što se cveća tiče, ja sam koristila ruže i orhideje. Dužinu drški ruža sami određujete, a ja sam im u ovom slučaju namenila da malo „izvuku“ aranžman u visinu.

Pojedinačne cvetove orhideja sam stavljala u ampule, jer su im jako kratke, a ponekad i uvijene drške pa su malo nezgodne za rad. Uvek prvo rasporedim „glavne“ cvetove pa tek onda uradim završne detalje koji daju krajnji izgled aranžmanu. Nakon što postavite cvetove orhideje i ruža, između njih ubacujete ostale listove koje ste sakupili, poneki cvetić hrizanteme, a zatim popunite sve „rupe“ kroz koje se vidi sunđer mahovinom. Lagano razmaknite cvetove i ubacujte po malo mahovine,ali se potrudite da nema zemlje ni kišnih glisti u njoj. Za bubamare ne brinite, svima su drage (osim ako nisu upravo pristigle azijske) i često se oni koji aranžman dobijaju oduševe ukoliko se neka nonšalantno prošeta po stolu.

Aranžiranje cveća - Bundeva Bd0f1370928fb74b66f8d54e01341bba

Aranžiranje cveća - Bundeva F0ad96be131c436ab83d44dafcce533f

To je otprilike to! Sve varijacije na temu su dozvoljene i zavise od Vaše mašte i materijala koji su Vam dostupni. U svakom slučaju, sigurna sam da će se domaćica kojoj ste namenili ovakav aranžman oduševiti i dati Vam krišom najlepši komad pečenja i najveće parče torte. Vaša „cvetna bundeva“ će dobiti počasno mesto na svečanoj slavskoj trpezi, negde između sarme i ruske salate. Nedeljama nakon nestanka „ića i pića“ ovakav aranžman će vraćati domaćici osmeh na lice svaki put kada ga pogleda.

Sledeće godine postupak ponoviti, kako biste ostali u milosti raspoložene domaćice!!

Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu