Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole

Odbojkašice Zvezde poražene od ruskog Zarečja Empty Odbojkašice Zvezde poražene od ruskog Zarečja

Počalji od Tornado 2011-01-05, 07:00

Odbojkašice Zvezde poražene od ruskog Zarečja 23112_zvdinamo7web1_f

Odbojkašice Crvene zvezde izgubile su u Beogradu od ekipe ruskog predstavnika Zarečja iz Odincova rezultatom 3:2 (23:25, 25:16, 25:11, 18:25, 15:11), u 5. kolu A grupe Lige šampiona.

Crvena zvezda je doživela peti poraz u Ligi šampiona, ali je zahvaljujući činjenici da je osvojila dva seta verovatno obezbedila opstanak na evropskoj sceni, odnosno u takmičenju za Kup CEV.

Beogradjanke su večeras iznenadile mnogo kvalitetniji i iskusiji ruski sastav i malo je nedostajalo da naprave veliko iznenadjenje i izbore prvu pobedu u Ligi šampiona. Domaće odbojkašice su ipak zadovoljne, pošto su i porazom sačuvale šanse za opstanak na medjunarodnoj sceni.

"Cilj nam je bio da ostanemo u Evropi i tome smo sve podredili. Nadam se da ćemo sa ova dva osvojena seta biti učesnici Kupa CEV i da će nam koristiti iskustvo iz dosadašnjih utakmica", izjavila je jedna od najboljih i najiskusnijih igračica Crvene zvezde, kapiten Jelena Blagojević.

Trener Ratko Pavličević ocenio je da su njegove izabranice u pojedinim delovima večerašnjeg meča igrale na visokom nivou.

"Imali smo dobre periode igre i tome naš klub teži. Želimo da u što dužem razdoblju budemo ravnopravan protivnik mnogo iskusnijim i kvalitetnijim sastavima", rekao je Pavličević, izrazivši nadu da će Crvena zvezda biti učesnik Kupa CEV.

U poslednjem, šestom kolu Lige šampiona, koje se igra 11. januara, odbojkašice Zvezde gostovaće u Istanbulu kod Vakifguneša.