Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampirska terapija?

2 posters

Ići dole

Vampirska terapija? Empty Vampirska terapija?

Počalji od medena 2010-10-26, 21:13

Pomisao da vam krv bude isisana iz tela, da se podvrgne ultraljubičastom zračenju, a potom vrati nazad zvuči kao scena iz horor filma.

Ali za pročišćavanje krvi, najnoviju hit - terapiju, tvrde da vam ne obnavlja samo energiju, već pomaže pri drugim zdravstvenim problemima i problemima sa kožom.

UVB Foto-biološka stimulišuća terapija (UVB terapija) podrazumeva da vam bude uzeta mala količina (50 ml) krvi i sprovedena kroz cev u mašinu gde biva na kratko izložena UV zračenju a potom vraćena u krvotok.

Zvuči jezivo i bizarno, ali petnaestominutni tretman se uveliko koristi u Nemačkoj i Rusiji. Za čišćenje krvi se tvrdi da povećava nivo energije, jača imuni sistem i ubrzava metabolizam, pa i da smanjuje probleme dijabetesa, alergija i poboljšava kvalitet kože, pomaže pri aknama i drugim dermatološkim problemima.

Ali da li izlaganje krvi ultraljubičastoj svetlosti zaista može da poboljša naše zdravstveno stanje?

Teorija kaže sledeće: kada nema dovoljno kiseonika u krvi, takođe postoji i manjak u energije u krvnim zrncima što može da dodvede do loše cirkulacije. A tada možete da se razbolite. ‘UVB terapija obnavlja krvotok kiseonikom, obnavlja energiju tela i osnažuje imuni sistem, što je od vitalnog značaja za zdravlje i dobrobit organizma, kaže dr Robert Stelzer, specijalista, koji se bavi ovom terapijom više od decenije.

„Kada je izložena ultraljubičastom zračenju, krv se duboko pročišćava i bolje brani od virusa i bakterija. UV zračenje takođe aktivira proteine u krvi, enzime imuniteta i povećava prisustvo kiseonika”, dodaje on.

Međutim, nisu svi stručnjaci ubeđeni u delotvornost UVB terapije.

„Nema dokaza da koji ukazuju na to da proces radijacije manjih količina krvi i njeno vraćanje u organizam ima terapeutsko dejstvo,” kaže dr Rahendra Šarma, sa Dijagnostičke klinike u Londonu. „Nema dovoljno studija o ovome. Ako bi se koristilo kao način lečenja pre isključenja mogućnosti da postoji neke ozbiljnija bolest kod bilo bi suludo,” upozorava on.

Tvrdnje da ova terapija može da poboljša ten i reguliše akne takođe se smatraju skeptičnim u krugovima nekih stručnjaka.

„Sumnjam da ova terapija može da ima neki veći uticaj na kožu,” izjavio je kozmetički dermatolog dr Sem Banting. Akne su izazvane neuobičajenim ponašanjem ćelija kože, koje blokira pore, u kombinaciji sa povećanim lučenjem masnoće. Ali Ester Fildgras, osnivač Medispa u Čelsiju, jednog od prvih mesta u Britaniji koje nudi UVB terapiju, insistira da terapija može da ojača imuni sistem.

„Ova terapija je idealna za one koji su stalno u žurbi, koji pate od prehlada ili žele da se zaštite od zimskih bolesti. Potpuno je bezbedno i sterilno i celokupna medicinska istorija se uzima u obzir.”

Aleksia Grifit, dvadesetpetogodišnjakinja iz Londona se podvrgla UVB terapiji da bi popravila stanje kože.

„Patila sam od psorijaze na glavi od kada sam imala 12 godina i odlučila sam da probam jedan UVB tretman. Mogla sam da vidim sopstvenu krv kako curi kroz providnu cev koja je povezana sa aparatom gde je izložena UV zračenju, što je bilo pomalo čudno.

Posle prvog tretmana, Aleksia je primetila samo blagu razliku na svojoj suvoj i perutastoj koži na glavi, ali je nastavila sa nizom od 5 tretmana. „Tek posle četvrtog tretmana sam videla poboljšanje. Crveni tragovi oko temena i ušiju su se smanjii, a neprijatan osećaj zetegnutosti koje sam osećala se takođe poboljšao.

Ova terapija je imala uticaj i na druge aspekte njenog zdravlja. „Najveća razlika je bila količina energije. Uglavnom sam iscrpljena ujutru a sada kada ustajem osećam se spremnije i odmornije i definitivno mnogo bolje spavam.”

Bez obzira da li UVB ima efekta, kako neki tvrde, debata je i dalje u toku. Ali nije tako jezivo i „hladnokrvno” kao što zvuči i trebalo bi da vam učini mnogo više dobra nego ujed čak i šarmantnog vampira.


izvor
medena
medena
Admin: dobrica
Admin: dobrica

Broj poruka : 14227
Datum upisa : 04.09.2010
Lokacija : N.B.K.

https://nisam-tu.4umer.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Vampirska terapija? Empty Re: Vampirska terapija?

Počalji od Tornado 2010-10-26, 21:19


to slična fora kao sa pijavicama...
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Vampirska terapija? Empty Re: Vampirska terapija?

Počalji od medena 2010-10-26, 21:24

pa nije isto ovo se isisasva sva krv
medena
medena
Admin: dobrica
Admin: dobrica

Broj poruka : 14227
Datum upisa : 04.09.2010
Lokacija : N.B.K.

https://nisam-tu.4umer.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Vampirska terapija? Empty Re: Vampirska terapija?

Počalji od Tornado 2010-10-26, 21:26


pa i pijavice isisavaju krv bre livado.. uhhhh
to je stara , oprobana terapija čišćenja krvi...
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Vampirska terapija? Empty Re: Vampirska terapija?

Počalji od medena 2010-10-26, 21:29

Vampirska terapija? 8344 pa nisam znala da ispijaju svu krv..a malo mi i nelogično..šta radi posle čovek bez krvi

u ovoj terapiji vraćaju krv Vampirska terapija? 809517
medena
medena
Admin: dobrica
Admin: dobrica

Broj poruka : 14227
Datum upisa : 04.09.2010
Lokacija : N.B.K.

https://nisam-tu.4umer.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Vampirska terapija? Empty Re: Vampirska terapija?

Počalji od Tornado 2010-10-26, 21:38


ma znam da isto to radse u engleskoj kad nekog leče od narkomanije...

istovare mu svu krv pa zamene novom...
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Vampirska terapija? Empty Re: Vampirska terapija?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu