Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Univerzalna vakcina protiv gripa

2 posters

Ići dole

Univerzalna vakcina protiv gripa Empty Univerzalna vakcina protiv gripa

Počalji od Tornado 2010-12-12, 14:36


Britanski stručnjaci uspešno su testirali vakcinu protiv gripa koja može da obezbedi doživotni imunitet na različite viruse koji ga izazivaju! Prva faza kliničkih ispitivanja pokazuje bezbednost preparata i njegovu sposobnost da izazove stabilan imunološki odgovor. Rezultati druge faze testiranja očekuju se u januaru.


Univerzalna vakcina protiv gripa Vakcine-v

Tim britanskih stručnjaka usavršili su i uspešno testirali univerzalnu vakcinu protiv gripa koja može da obezbedi doživotni imunitet na različite viruse izazivače te infekcije, objavljeno je u Londonu. Rezultati prve faze kliničkih ispitivanja preparata predstavljeni su na Svetskom kongresu za grip u Amsterdamu, prenose svetske agencije.

Vakcinu nazvanu "FLU-v" usavršili su stručnjaci kompanije SEEK (SEEK), specijalizvane za istraživanja u oblasti inovativnih farmaceutskih sredstava.

Testiranje vakcine je izvršeno na 48 dobrovoljaca.

Prema izveštaju predstavljenom na konferenciji u Amsterdamu, prva faza kliničkih ispitivanja je pokazala bezbednost preparata i njegovu sposobnost da izazove stabilan imunološki odgovor.

Vakcine protiv gripa koje se sada primenjuju zasnovane su na površinskim antigenima virusa gripa, koji su veoma promenljivi, pa zato njihov sastav mora da se menja svake godine pred početak sezone epidemije, ističu stručnjaci.

Univerzalna vakcina protiv gripa Vakcine-box

Za razliku od drugih vakcina "FLU-v" sadrži sintetičke analoge (slične supstance) unutrašnjih belančevina virusa visoke stabilnosti. Promene u strukturi tih belančevina nisu zabeležene tokom 60-godišnjeg praćenja virusa gripa.

Nova vakcina teoretski može da obezbedi dugotrajnu zaštitu od većine podvrsta virusa gripa. Moguće je, ističu autori, da će ovo biti i doživotna zaštita vakcinisanih ljudi.

Rezultati druge faze kliničkih testiranja "FLU-v", tokom kojih će se ocenjivati ne samo bezbednost već i efikasnost preparata, biće, kako se očekuje, objavljeni početkom iduće godine.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Univerzalna vakcina protiv gripa Empty Re: Univerzalna vakcina protiv gripa

Počalji od californiamen 2010-12-12, 14:49

Hemumischa, a ja se već cijepio protiv gripe.. Univerzalna vakcina protiv gripa 8344

( moj imunitet je opako slab, svake godine ga moram futrat antibioticima..)
californiamen
californiamen

Broj poruka : 1260
Datum upisa : 22.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzalna vakcina protiv gripa Empty Re: Univerzalna vakcina protiv gripa

Počalji od Tornado 2010-12-12, 14:51


nisam se nikad vakcinisao protiv gripa i ne znam stvarno da li ima efekta...

čuo sam slučajeve da su mi pričali da im je imuni sistem još više opao posle vakcine.. ne znam
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Univerzalna vakcina protiv gripa Empty Re: Univerzalna vakcina protiv gripa

Počalji od californiamen 2010-12-12, 15:17

Pa čuo sam i ja, ali jednom me gripa toliko satrla da joj više ne dajem prilike i odlučujem se cijepiti svake godine..i otada me zaobilazi, a sad - da li zbog cijepljenja ili ne - to ne znam.. Univerzalna vakcina protiv gripa 813213
U firmi imam besplatno cijepljenje pa koristim to već nekoliko godina..
californiamen
californiamen

Broj poruka : 1260
Datum upisa : 22.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzalna vakcina protiv gripa Empty Re: Univerzalna vakcina protiv gripa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu