Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Napravite Dekorativne Jastuke - uradi sam

Ići dole

Napravite Dekorativne Jastuke - uradi sam Empty Napravite Dekorativne Jastuke - uradi sam

Počalji od Tornado 2010-12-14, 16:10


Dekorativni jastuci će svakako ulepšati prostor, bilo da se radi o dnevnom boravku, spavaćoj ili dečijoj sobi. Dekoracija prostorije, odnosno kauča ili garniture za odmor raznim jastucima ujedno će doprineti udobnosti. Ukoliko želite da imate unikatne dekorativne jastuke, ili ne možete nigde da nađete baš onakve kakve želite, Kućne Čarolije Vam savetuju kako možete da napravite dekorativne jastuke. Verujte, vrlo je jednostavno, a pri tom ćete možda i uštedeti malo novca a ipak oplemeniti prostor nečim novim.

Napravite Dekorativne Jastuke - uradi sam Napravite-Sami-Dekorativne-Jastuke-Kucne-Carolije

Ono što Vam je potrebno da napravite dekorativne jastuke je platno, sunđer, mašina za šivenje ili samo igla i konac, i malo dobre volje. Dekorativni jastuci mogu biti napravljeni od raznih materjala kao što su svila, pliš, pamuk, lan, teksas, koža… Bilo koja vrsta tkanine koja Vam deluje savršeno za Vašu sobu može se upotrebiti za pravljenje jastuka. Pošto Vam nije potrebno puno materjala, neće Vas puno koštati ni ako odaberete neku skupoceniju tkaninu. Nravno, uvek možete za jastućiće upotrebiti razne krpice koje već imate u kući, na primer: ostatke neke tkanine, čitave delove neke oštećene tkanine bilo da se radi o majici, dukserici sa lepom aplikacijom, zavesi koju više ne želite u tom obliku, ili nekom drugom materijalu. Prepustite se mašti i budite kreativni i korisni istovremeno. Sunđer kojim ćete puniti jastuke koje napravite sami, možete kupiti u nekoj radnji koja se bavi prodajom materijala za tapaciranje nameštaja ili možete upotrebiti sunđer iz nekog starog jastuka koji imate u kući. Pored sunđera, za punjenje jastuka možete da koristite i sitno naseckane krpice, mada takav jastuk neće biti mekan kao onaj punjen sunđerom. Za ušivanje materijala bi bilo dobro da imate mašinu za šivenje, ali ako nemate, možete upotrebiti iglu i konac.

Napravite Dekorativne Jastuke - uradi sam Kucne-Carolije-Napravite-Sami-Dekorativne-Jastuke

Ako ste obezbedili sve što Vam je potrebno da napravite dekorativne jastuke, evo detaljnog objašnjena kako da prionete na posao. Dimenzije platna koje ćete ušiti bi trebalo da budu 40 x 40 cm, mada to ipak zavisi od vaše ideje i od oblika samog jastuka. Dekorativni jastuci koje pravite mogu biti u obliku kruga, kvadrata, valjka, srca, cveta ili šta god Vam je po volji. Nacrtajte na papiru kako biste želeli da jastuk izgleda i obeležite dimenzije. Zatim oblik precrtajte na platno, poželjno je da to uradite na naličju platna i tako da dimenzije na platnu budu za 2 cm veće kako biste napravili porub. Kada iscrtate strane jastuka na platno, isecite ih, spojite tako da je lice platna sa unutrašnje strane, i prišijte. Ostavite otvor na jednoj strani prišivenog platna dužine barem 15 cm kako biste kroz taj otvor ubacili sunđer. Kada završite sa šivenjem, izvrnite presvlaku tako da lice platna bude sa spoljne strane. Napunite jastuk sunjđerom i prišijte otvor koji ste ostavili.

Napravite Dekorativne Jastuke - uradi sam Napravite-Dekorativne-Jastuke-Kucne-Carolije

Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu