Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako napraviti torbu - uradi sam

Ići dole

Kako napraviti torbu - uradi sam Empty Kako napraviti torbu - uradi sam

Počalji od Tornado 2010-12-14, 16:14


elite da imate unikatnu torbu? Želite da imate torbe u gomilu boja kako biste ih uklapali za garderobom koju nosite u tom trenutku, ali ne možete to priuštiti sebi? Vrlo jednostavno na nekoliko načina možete sami napraviti torbu kakvu želite i da pri tom uštedite. Za sve one koji vole princip „uradi sam“ evo nekoliko ideja o tome kako napraviti torbu.

Kako napraviti torbu - uradi sam Uradi-sam-torbe-Kucne-Carolije

Najjednostavniji način za izradu tašne jeste da na parčetu platna obeležite željene dimenzije i oblik, zatim nacrtate dimenzije za kaišiće, isečete platno, spojite platno šivenjem, porubite gornji deo torbe, odnosno otvor, i prišijete kaiševe. Za zatvaranje torbe možete prišiti čičak traku sa unutanjih strana, ili prišiti neko veliko lepo dugme sa spoljne strane torbe i napraviti preklop sa rupicom ili učkurom za dugme. Kao materijal za ovakvu torbicu možete upotrebiti namenski kupljeno platno, ali i farmerice, ili krpice koje imate kod kuće. Kao dekoraciju torbe možete prišivanjem dodati neki cvetić, bušene školjke, perlice ili cirkone sa nakita koji više ne nosite.


Kako napraviti torbu od platna

Kako napraviti torbu - uradi sam Torba-od-platna-Uradi-sam-Kucne-Carolije-300x185

Za one koji žele unikatne šare na svojoj tašni evo još jednog jednostavnog načina kako možete napraviti torbu. Potreban Vam je ram od drvenih letvica koji možete napraviti sami i to po dimenzijama koje želite za svoju tašnu. Sa dve paralelne strane rama ukucajte male eksere u razmaku od 1 do 1,5cm, tako da jedna njihova polovina ostane izvan letvice. Zatim povežete sve eksere vunicom tako da vunica prolazi sa eksera koji je na jednoj strani rama do eksera koji je na drugoj strani. Vežite vunicu za prvi i poslednji ekser na koji se oslanja i pri tom dobro zategnite. Sledeći korak prilikom ovakve izrade jeste prosti oblik tkanja. Jedan kraj vunice vežete za osnovu konca koju ste već postavili na ram, a drugi kraj pričvrstite na ukosnicu ili zihernadlu i provlačite preko i ispod osnovne vunice. Kada završite sa provlačenjem tako da popunite kompletnu površinu rama, vežite zadnji kraj vunice kojom ste tkali za osnovnu vunicu, otkačite tkaninu koju sta napravili sa rama najjednostavnije tako što ćete ukloniti eksere sa rama. Ovakvu tkaninu možete saviti na pola pa prišiti sa spoljnih strana kako biste dobili torbu ili napraviti još jednu tkaninu istih dimanzija pa spojiti dve ratličite tkanine. Zatim napravite kaiš za torbu, a na dnu tašne možete staviti rese od vunice kako biste je ukrasili.


Kako napraviti torbu tkanjem

Kako napraviti torbu - uradi sam Torba-od-tkanja-Uradi-sam-Kucne-Carolije-300x140

Praktični saveti za šivenje:

Uvek obeležite dimenzije i oblik koji želite da isečete na naličju platna kako se ne bi desilo da prilikom iscrtavanja greškom ostavite tragove na licu platna odnosno na onoj strani sa koje je dezen.

Prilikom obeležavanja za sečenje platna neka dimenzije budu za 1cm veće sa svake strane koju sečete i ušivate kako porub ne bi smanjio željene dimenzije.

Proverite jačinu konca za šivenje tako što ćete probati ručno da ga pokidate. Ako to sa lakoćom izvedete, šavovi koje napravite neće biti kvalitetni i brzo će pući.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu