Tekstilna industrija najbrže rastuća privredna grana
Strana 1 od 1
Tekstilna industrija najbrže rastuća privredna grana
Tekstilna industrija u Srbiji u narednom periodu biće jedna od najbrže rastućih grana srpske privrede koja će izvoziti i zapošljavati veliki broj građana, izjavio je danas ministar ekonomije Mlađan Dinkić.
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja, Dinkić je obilazeći fabriku čarapa i intimnog veša Kalcedonija kazao da tekstilna industrija u Srbiji polako vraća staru slavu zahvaljujući novim i modernim pogonima koji su podignuti.
"Velike kompanije poput Kalcedonije dolaze u Srbiju, investiraju, zapošljavaju naše ljude i izvoze", rekao je Dinkić.
On je dodao da je u somborskoj fabrici Kalcedonija trenutno zaposleno 320 radnika i da je u planu da se do kraja naredne godine uposli ukupno 650 radnika iako je prvobitan plan poslovodstva bio da zaposle ukupno 400 ljudi.
Kako se navodi u saopštenju, Kalcedonija je preko programa Ministarstva ekonomije i SIEPA za podsticaj investicija dobila bespovratna sredstva u iznosu od 2.000 evra po svakom zaposlenom radniku.
U saopštenju ministarstva ekonomije se dodaje da su predstavnici Kalcedonije rekli da razmatraju da u 2012. godini sagrade još jednu fabriku u Srbiji i da planiraju da u narednoj godini izvezu robe u vrednosti oko pet miliona evra, a u 2012. godini da izvezu robu u vrednosti od osam miliona evra.
Dinkić je rekao da će Kalcedonija, kao i svaka druga kompanija koja u Srbiji otvori više od jedne fabrike, moći da očekuje još veće podsticaje.
Dinkić je danas u Somboru posetio i fabriku Zastava specijalna vozila, kao i Udruženje starih, umetničkih zanata i domaće radinosti Sombor gde je uručio sertifikate za proizvode starih i umetničkih zanata i domaće radinosti, koje izdaje Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja.
U saopštenju se dodaje da je cilj sertifikata podrška očuvanju i razvoju ovih zanata i poslova, odnosno priznanja i podrške zanatlijama koji svojim radom, znanjem i energijom čuvaju od zaborava umetničke veštine i tradicionalne načine izrade zanatskih proizvoda.
Izvor
Strana 1 od 1
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu