Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žene će biti kobne za Asanža

Ići dole

Žene će biti kobne za Asanža Empty Žene će biti kobne za Asanža

Počalji od Tornado 2010-12-20, 01:46

Žene će biti kobne za Asanža News_52500


Dve žene koje tvrde da ih je Džulijan Asanž, tvorac Vikiliksa, seksualno napastvovao, nikada se ne bi požalile policiji da je pristao da se testira na sidu, otkriva juče britanski “Mejl on sandi”.
Koordinator Vikiliksa za Švedsku, koji je mesecima blisko sarađivao sa Asanžom, izjavio je u ekskluzivnom intervjuu da je u više navrata bukvalno molio šefa da se testira, pre svega kako bi sprečio eventualnu policijsku istragu, ali i da bi sam Asanž bio miran s obzirom na to da je često menjao partnerke.

„Dve žene su mi rekle da ako ode na kliniku i uradi test na prisustvo virusa HIV, one u tom slučaju neće otići u policiju”, rekao je Asanžov bivši kolega, koji za sada želi da ostane anoniman pošto je svedok u slučaju švedskog tužilaštva. “Ja sam bio posrednik u tim pregovorima”, dodaje on. “Bio sam siguran da bi one odustale od optužbi da je Džulijan pristao da se testira.

Koordinator Vikiliksa je istakao da je ubeđen da dve žene, koje obe tvrde da ih je Asanž naterao na seks, iste sedmice u avgustu, bez kondoma i protiv njihove volje, nemaju nikakve veze s bilo kakvom američkom obaveštajnom zaverom da se on diskredituje, kao što mnogi tvrde.

“CIA ne stoji iza svega ovoga”, poručuje on. “Naravno, ovo je za njih izvanredna prilika. Ali od samog početka, ovo je lična stvar.”

On otkriva da je Asanž odbio da ode kod lekara dok nije bilo kasno jer su se sve klinike u Švedskoj zatvorile za vikend.

“Džulijan mi je rekao da mrzi kada ga ljudi ucenjuju, ‘a to je upravo ono što mi rade, preteći da će da me prijave policiji’.” Asanž je tadašnjem kolegi rekao da je razgovarao sa jednom od navodnih žrtava, poznatom kao “gospođica V”, uveravajući ga da je ona “okej i da neće da se obrati policiji”.

“Iz mog razgovora s njom znao sam da to nije tačno i da je bila prestrašena da se možda zarazila”, kazao je on.


(S Media)
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu