Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dinkić: Nisam obećao 1.000 evra od akcija zbog Tadića

Ići dole

Dinkić: Nisam obećao 1.000 evra od akcija zbog Tadića Empty Dinkić: Nisam obećao 1.000 evra od akcija zbog Tadića

Počalji od Tornado 2010-12-30, 02:02

Dinkić: Nisam obećao 1.000 evra od akcija zbog Tadića DINKIC


Ministar ekonomije Mlađan Dinkić demantovao je da je izjavio da je obećavao građanima po 1.000 evra od besplatnih akcija da bi Boris Tadić dobio predsedničke izbore. Dnevnik „Danas" objavio je intervju sa Dinkićem pod naslovom „Zbog Tadića sam obećavao 1.000 evra".

- Ja to nisam rekao! Naslov koji su stavili istrgnut je iz konteksta intervjua. Nisam rekao da sam obećao 1.000 evra da bi Tadić dobio izbore. Ovaj list je napravio konstrukciju po kojoj je ispalo da sam lagao da bi Boris dobio izbore. Ni za rođenog oca ne bih lagao! Baš me briga za politiku, valjda postoji neki moral. Kada sam se ja sakrivao iza bilo koga?! Nikoga se ne bojim i nisam se nikada zaklanjao iza bilo koga - rekao Dinkić za B92.
On je rekao i da Tadić nikada od njega nije tražio da daje takva obećanja, već da je sam verovao u tu procenu i da sam plaća političku cenu.
- Ali defakto sam mu pomogao da dobije izbore, što su pokazala postizborna istraživanja! Duboko sam verovao u procenu da će građani dobiti po 1.000 evra od akcija. To tvrdim i danas. Ja sam verovao da će ljudi dobiti 1.000 evra i bilo bi toliko da nije bilo svetske ekonomske krize koju niko nije mogao da predvidi i da NIS nije prodat u bescenje, da nije dat za džabe Rusima. Dao sam pogrešnu procenu, to nije laž, to je velika razlika - navodi Dinkić.
Lider G17 Plus veruje i da će građani od besplatnih akcija dobiti mnogo veću vrednost nego što neki analitičari procenjuju, ali da neće dobiti onoliko koliko je obećao.
Prema navodima „Danasa", Dinkić je izjavio da je u obećanje o besplatnim akcijama ušao zbog „straha da bi Boris Tadić mogao da izgubi predsedničke izbore, raspisane za januar 2008, od Tome Nikolića".
- Ja to nisam uradio zbog svoje stranke, koja uopšte nije učestvovala na tim izborima, već je podržavala Tadića. Kasnije analize su pokazale da bukvalno tih 100.000 glasova, za koliko je pobedio u drugom krugu, dobrim delom potiču od zajedničkog obećanja koje sam ja preuzeo lično na sebe, o besplatnim akcijama. Znači, preuzeo sam na sebe obećanje, a preusmerio svu političku korist Tadiću - izjavio je Dinkić za „Danas".
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu