Test: Samsung Omnia 7
Strana 1 od 1
Test: Samsung Omnia 7
Samsung Omnia 7 je prvi Samsungov predstavnik Windows Phone 7 familije i uz manjeg brata Focus-a, osigurava dobar start Samsunga u novom Microsoft-ovom mobilnom okruženju. Pre nekog vremena smo imali prilike da ga probamo na kratko tokom Samsung promocije, a sad
Samsung Omnia 7
Samsung Omnia 7 je prvi Samsungov predstavnik Windows Phone 7 familije i uz manjeg brata Focus-a, osigurava dobar start Samsunga u novom Microsoft-ovom mobilnom okruženju. Pre nekog vremena smo imali prilike da ga probamo na kratko tokom Samsung promocije, a sada smo konačno mogli malo više vremena da provedemo u isprobavanju njegovih mogućnosti. Samsungov agresivan nastup u areni pametnih telefona je sasvim prirodno morao da uključi i ulazak na Windows Phone 7 tržište koje je još uvek u nastajanju.
Omnia 7 je punokrvna platforma za novu mobilnu Sedmicu i u skladu sa zahtevima Microsofta sadrži u sebi impresivan hadrver koji je tu da pokaže novi operativni sistem u najboljem svetlu. Pošto smo već imali tekst sa osvrtom na Windows Phone 7 operativni sistem, ovaj put ćemo se primarno pozabaviti hardverom Omnia 7 telefona i softverskim dodacima koje je Samsung ubacio, dok je ostatak okruženja praktično identičan ostalim Windows Phone 7 telefonima.
Omnia 7 je po specifikacijama vrlo slična poznatom i izuzetno dobro prodavanom Galaxy S modelu sa Android operativnim sistemom. Koriste isti 4“ Super AMOLED displej 480x800 rezolucije, 1GHz čipset, bateriju od 1500mAh i kameru od 5 megapiksela. Ono u čemu se pak na prvi pogled razlikuju je vrlo kvalitetno aluminijum-polikarbonatno kućište Omnie za razliku od plastičnog Galaxy-a. Što se izgleda i osećaja robusnosti tiče, Omnia 7 je svakako korak napred.
Hardver i osnovni softver
Kao i kod svih ostalih Windows Phone 7 telefona, sa donje strane se nalaze tri tastera, back, home (windows) i search, kao i poseban taster za kameru i tasteri za jačinu zvuka. Proizvođači telefona imaju slobodu da postave standby dugme po svom nahođenju, a Samsung je odlučio da ga postavi prvi vrhu sa desne strane. Na gornjoj strani uređaja se nalaze 3,5mm konektor za slušalice i Micro-USB koji je zaštićen malim poklopcem.
Telefon, iako glomazan, leži sasvim fino u ruci. Blago zakrivljenje zadnje ivice doprinosi da lepše naleže u šaku, a moramo da malo zamerimo položaju tastera za standby. Nama se dok smo držali teelfon u desnoj ruci više puta desilo da slučajno pritisnemo tastere za kontrolu zvuka, pa je za očekivati da bi levoruki korisnici isto tako lako mogli da greškom pritisnu standby taster tokom razgovora, jer se nalazi tačno sa suprotne strane od tastera kontrole zvuka. Sa zadnje strane se nalazi poklopac koji se lako skida i otkriva bateriju i slot za SIM karticu. SIM kartica se lako ubacuje, ali se malo teže vadi jer ne postoji neki način da se jednostavno uhvati i povuče osim čistim trenjem sa gornje strane.
Strana 1 od 1
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu