Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veliki egipatski imam kritikovao papu Benedikta

Ići dole

Veliki egipatski imam kritikovao papu Benedikta Empty Veliki egipatski imam kritikovao papu Benedikta

Počalji od Tornado 2011-01-03, 00:56

Veliki egipatski imam kritikovao papu Benedikta 89739_papa-afp_f
Papa Benedikt XVI je pozvao na zaštitu hrišćana u Egiptu

KAIRO - Veliki egipatski imam Al Azhara, Ahmed al-Tajeb, kritikovao je danas poglavara Rimokatoličke crkve papu Benedikta XVI zbog apela svetskim rukovodiocima da štite hrišćane.

Imam je to ocenio kao "neprihvatljivo uplitanje" u egipatske poslove.


"Ne slažem se sa stavom pape i pitam se zašto papa nije pozvao na zaštitu muslimana kada su ubijani u Iraku", rekao je Al-Tajeb, zvaničnik najveće muslimansko-sunitske institucije u Kairu.

"Suočeni s diskriminacijom, zloupotrebom i verskom netolerancijom koja danas posebno pogađa hrišćane... reči nisu dovoljne, potreban je konkretan i stalan angažman zvaničnika nacija", rekao je papa juče u Rimu.

Al-Tajeb je osudio bombaški napad na koptsku crkvu u Aleksandriji, gde je 21 osoba poginula za novogodišnju noć. Ocenio je to kao "užasan čin koji islam zabranjuje".

Sunitski zvaničnik je najavio formiranje zajedničkog komiteta s Koptskom crkvom kako bi se bolje razumela napetost između dve verske zajednice. Prvi sastanak je predviđen za dve nedelje.

Imam je posetio koptskog patrijarha Šenudu Drugog u katedrali Svetog Marka u Kairu. Međutim, dok je izlazio iz crkve, neki vernici su uzvikivali "Nećemo te ovde!" i potom udarali po njegovom automobilu.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu