Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sin nam je umro na rukama

Ići dole

Sin nam je umro na rukama Empty Sin nam je umro na rukama

Počalji od Tornado 2011-01-03, 01:14

Sin nam je umro na rukama 104707_1026-dete-foto-j-vucetic_hf
Deda pokazuje mesto odakle je Marko pao

MALA KRSNA - Osmogodišnji Marko Živanović iz Male Krsne koji je poginuo pola sata pred doček Nove godine, kada se dok je bacao petarde okliznuo na stepeništu i pao ispred porodične kuće, sahranjen je juče na lokalnom groblju.

Poslednjem ispraćaju osim članova porodice prisustvovalo je nekoliko stotina meštana Male Krsne i okolnih sela, kao i Markovi drugovi iz Osnovne škole „Đura Jakšić“.

Mališan je tražio da mu za novogodišnju noć kupe petarde.

- Tu želju sam mu ispunio. Sada ga sahranjujem, a u kovčeg sam mu stavio tri pakovanja petardi - priča sa suzama u očima Markov otac Ljubiša Živanović.

On se priseća šta se događalo kobne večeri.

- Slavili smo dolazak Nove godine. U kući su bili moji roditelji Novica i Žana, supruga Lidija i naše četvoro dece, ćerkice Maja i Milena i sinovi Marko i Miloš. Došao je i moj prijatelj koji je trebalo da nas odveze u Mihajlovac da rođacima čestitamo Novu godinu - priča Ljibiša.

On dodaje da je te večeri oko 23.20 sati ćerkicama Mileni i Maji i sinu Marku dao po nekoliko petardi da ih bace ispred kuće.

- Vratili su se unutra, ali je Marko tražio da mu dam još jednu petardu. Bio je toliko raspoložen, da nije mogao ni da jede, već je samo popio času soka i uzeo kolač. Rekao mi je da hoće da uplaši mog strica koji živi u kući preko puta naše. Dao sam mu petardu i on je ponovo izašao, a supruga i ja smo nastavili da se spremamo za odlazak u Mihajlovac - priča slomljeni Ljubiša.

Kaže, nije čuo da je petarda odjeknula. Nekoliko minuta kasnije Ljubiša, supruga i otac izašli su iz kuće i krenuli prema kolima prijatelja koji ih je čekao ispred kapije.

- Silazili smo niz stepenice, a prijatelj je rekao: „Ljubiša, eno Marko ti se valja po snegu!“. Pritrčali smo do njega. Ležao je ispod stepenica. Pao je na levu stranu glave, slepoočnica mu je napukla, a pored njega u snegu bila je velika lokva krvi - kaže dečakov otac.

Njegova supruga Lidija pozvala je odmah Hitnu pomoć, ali je, kako navodi Ljubiša, dobila odgovor da nema slobodnih vozila. Dečakov deda uzeo je Marka u naručje i preneo ga u kola.

- Tada je još davao znake života. Već u Radincu bio je hladan, umro nam je na rukama, kaže Ljubiša i dodaje da bi Marko napunio devet godina 26. januara, a 23. januara smo mu slavili drugi rođendan jer je na taj dan pre nekoliko godina isto pao niz stepenice i završio u Institutu za majku i dete u Beogradu. Bio je tada nekoliko dana na aparatima, ali je preživeo. Markove sestre znaju šta se desilo, ali ne znam da li su svesne da njihovog brata nema više. Miloš koji ima dve godina i pet meseci ne razume šta se dešava.

Pretpostavlja se da se Marko sapleo o prag kuće, a zatim udario u stepenik i pao sa visine od tri metra. Ljubiša kaže da na stepenicama nije postavljena ograda. Porodica dečaka najavljuje da će tužiti Hitnu pomoć jer nisu došli na njihov poziv da pomognu Marku.

- Rekli su da nemaju slobodnih vozila. Međutim, kad smo stigli u Smederevo, na njihovom parkingu zatekli smo čak pet automobila - priča Ljubiša.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu