Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tragedija u novogodišnjoj noći

Ići dole

Tragedija u novogodišnjoj noći Empty Tragedija u novogodišnjoj noći

Počalji od Tornado 2011-01-03, 08:04


Tragedija u novogodišnjoj noći 120907_kuca-maje-markovic-vesti_f
Tuga i suze u porodičnoj kući Maje Marković u Bresnici

Maja Marković (22), Nemanja Antonijević (21) i Ivan Janićijević (24) su pošli na proslavu Nove godine, ali su umesto slavlja na Zlatiboru otišli pravo u smrt. Hladna voda Zapadne Morave je ugasila tri života kada je “reno klio“ 45 minuta posle ponoći iznenada sleteo sa puta kod sela Parmenac kod Čačka.

Automobil je udario u drvo, a zatim je upao u mutnu vodu. Iz automobila, u kome je bilo petoro mladih Kragujevčana, spasli su se Davor Denčić (20) i njegov vršnjak Marko Maksić, koji su uspeli da isplivaju iz ledene vode.

Tragedija u novogodišnjoj noći 120910_11806245b_f
Smrskani "reno klio" po izvlačenju iz reke

U porodici Antonijević, u naselju Ilina Voda, deda Milan je bio skrhan, u suzama...

- Moj Nemanja je došao kući kasno... Radio je, i okupao se, i počeo je da sprema roštilj da dočeka drugare. Kada je društvo stiglo da kod nas dočekaju Novu godinu, iznenada, ni sam ne znam zbog čega, oni su promenili plan. Seli su u auto i krenuli dalje. Milsio sam da će da idu u grad. Mahnuo mi je u znak pozdrava... A pre neki dan mi je rekao da spremam pare, jer hoće da se ženi. Imao je devojku, koja je trebala da ide sa njima, ali joj je otac strog i nije joj dozvolio da putuje. To joj je i spaslo život, kaže deda Milan.

Tragedija u novogodišnjoj noći 120908_maja-makrovic-vesti_kf
Maja Marković

Maja Marković ostala je zarobljena u vozilu i nju su izvukli ronioci čim su stigli na mesto nesreće. Nakon celodnevnog pretraživanja reke, koja je u tom delu duboka oko pet metara, u subotu popodne pronađena su i beživotna tela Nemanje Antonijevića i Ivana Janićijevića. Pretpostavlja se da su oni uspeli da se izvuku iz potopljenog automobila, ali da su se udavili dok su pokušavali da se spasu.

Davor Denčić i Marko Maksić odmah su prebačeni u Urgentni centar čačanske bolnice gde su im konstatovane lakše telesne povrede glave i grudnog koša. Na lični zahtev njih dvojica su istog dana pušteni na kućno lečenje.

Pred ponoć se čuli sa najmilijima
Nastradali su se, kada je sat otkucao ponoć, čuli sa svojim najbližima, i poželeli jedni drugima sve najlepše.

- Ćerka me je pozvala mobilnim telefonom petnaest minuta po ponoći, čestitala mi Novu godinu je i rekla da je sa društvom u kolima i da putuju. Nisam znala gde... Bila je u vezi sa Davorom Denčićem, počeli su i da žive zajedno. Uveče se spremala za doček, šminkala se, doterivala. Onda je svratila da uzme punjač za mobilni, i istrčala. Ujutro je policija javila da je stradala. Izvukli su je ronioci iz automobila, kaže majka Radomirka Đorđević.

U kući Janićijevića, u selu Nadrlje kod Rekovca, čuli su se samo jecaji. Stradao je njihov sin Ivan. “Reno klio“ su mu kupili pre mesec dana, i on je pošao na proslavu sa najboljim drugom, u Kragujevac. Poslednja ga je živog videla njegova rođena sestra Ivana.

- Došao je kod mene, u kuću, gde živim sa mužem i ćerkom. Rekao je da ide na žurku sa drugarima, i da će ostati u Kragujevcu. Izljubili smo se, pozdravili.... Nisam ni slutila da će otići dalje.... On je dobar vozač, ima dozvolu već pet godina. Nikada nije imao udes. Nismo sigurni da li je on vozio ili je volan dao nekome drugom. Sada je i to nebitno, jer smo izgubili najdraže, rekla je Ivana Janićijević.

Ivanova majka Biljana kaže da je iz kuće u Nadrlju izašao uveče, i da nije pio... Pošao je da se provede. Tragičnu vest joj je javila policija. Posle je videla snimke na televiziji. Deda Živomir ima blizu 90 godina. Kaže da je dočekao najgore - da sahrani unuka.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu