Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kastracija i Sterilizacija

Ići dole

Kastracija i Sterilizacija  Empty Kastracija i Sterilizacija

Počalji od medena 2010-09-28, 02:03

ŠTO JE TO KASTRACIJA?

To je operacija koja se izvodi na mužjacima u potpuno besvjesnom stanju , a podrazumijeva operativni zahvat prilikom kojeg se odstranjuju sjemenici (testisi) koji su u nekastrirane životinje odgovorni za stvaranje sjemena (sperme) i muškog spolnog hormona ( testosterona).

ŠTO JE TO STERILIZACIJA ?

To je operacija koja obuhvaća kirurško odstranjivanje jajnika i maternice. Jajnici su organi odgovorni za stvaranje jajašaca i ženskih spolnih hormona (estrogena i progesterona).

ZAŠTO KASTRIRATI MAČKA?

Ima jedna istinita priča u kojoj sam sudjelovala…
Vraćala sam se kući sa prijateljicom. Bile smo vani. Prolazile smo pored kontejnera za smeće i čule mijaukanje…Počele smo vaditi smeće, i polako pregledavati vrećice… dok nismo u jednoj našli 4 mala mačića, tek okočena. Odnijela sam ih doma, hranila, prala sa toplom vodom…pazila i mazila. Saznala da mi se susjedi okotila mačka, i išli smo probati dati mačiće, i ona ih je prihvatila i dohranila. Ova priča ima sretan završetak.
Ali često vlasnici mačaka se i ne poznaju, pa tako oni mogu ubiti potomke vašeg mačka.

ZABLUDE O PONAŠANJU ŽIVOTINJE NAKON KASTRACIJE ILI STERILIZACIJE

Ako kastriram svoga mačka, postati će debeli… To je djelomično točno, jer mačak nakon kastracije ima smanjenu aktivnost, a i to se može kontrolirati određivanjem količine hrane.

Ako kastriram mačka on će biti samo u kući ili oko kuće… To je također samo djelomično točno. Ako se mačak kastrira nakon 4 godine (neki mački to rade makar su i kastrirani), on će se i dalje boriti za ženku sa drugim mačkama, odlazit će od kuće.

Nakon kastracije moji ljubimac postat će agresivan… To je netočno.
medena
medena
Admin: dobrica
Admin: dobrica

Broj poruka : 14227
Datum upisa : 04.09.2010
Lokacija : N.B.K.

https://nisam-tu.4umer.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu