Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zgrada puna beba

Ići dole

Zgrada puna beba Empty Zgrada puna beba

Počalji od Tornado 2010-12-03, 10:21


Trećina stanara u Čiče od Romanije 3 u Kragujevcu ima bebe. Zakupci stanova dobijaju devojčice, vlasnici stanova dečake.


Zgrada puna beba BEBE-1
Svih sedam beba na okupu... Najmlađa Elena posmatra svet kroz prozor

Trećina stanara zgrade broj tri u kragujevačkoj ulici Čiče od Romanije ima bebe. Dečji plač i gugutanje iz sedam stanova najčešći su zvuci u hodnicima zgrade. Oni koji su stanove iznajmili imaju ćerke, a oni koji su ih kupili dobili su sinove.
Sedam majki, kako kažu, svojih sedam patuljaka podiže lakše nego što su očekivale, jer za svaki savet jedna dugu zovu i u pola noći. Sedam mladih očeva lovi gradske popuste na količinu kupljene robe jer im, kada se saberu potrebe sve dece, treba stvari za omanju prodavnicu.
Sve je počelo da deluje čudno kada su u prizemlju zgrade stan kupili Andrija i Vesna Radonjić i dobili sina Dušana. Do tada je „tek" na svakom od četiri nivoa bila po jedna beba.
- Danas mi u prizemlju ubedljivo „vodimo". U četiri stana žive tri bebe i jedna potencijalna, jer se doselio mladi par koji se venčao u septembru. Ovde se useljavaju ili trudnice ili to postanu brzo po useljenju. Tako smo se upoznali i nekako srodili. Čim sam se porodila, komšinice su mi rekle da mogu da ih pozovem za savet i u pola noći. Kada se rodila najmlađa Elena, ja sam komšinici obećala isto. Ko nije mlada majka ne zna koliko znači kada ti se beba zagrcne hranom, a ti se u sekundi setiš šta ti je rekla komšinica i spaseš dete - objašnjava Vesna Malinić-Radonjić.

Zgrada puna beba BEBE-2
Parking... Hodnik pun dečjih kolica

Najstariji patuljak, kako kaže Andrija Radonjić, jeste Matija, koji ima skoro dve i po godine. Devojčica Petra ima 19 meseci, a mali Vasilije je mesec dana mlađi. Ognjen je star 16 meseci, a Dušan pola godine mlađi. Najmlađi su Vuk koji ima četiri i Elena, koja se rodila pre manje od mesec dana. Andrija Radonjić, Dušanov tata, inženjer informatike, a vikendom muzičar „Maksimus benda", kaže da mu je, dok radi dva posla, susedska pomoć neprocenjiva.
- Komšija Marko, Vasin tata, pre mesec dana je video da se u jednoj radnji prodaju pelene za samo 1.200 dinara, ali jedino ako kupite 12 paketa. To za našu zgradu nije problem, organizovali smo se i pazarili ih - kaže Andrija.
Njegov prvi komšija, novopečeni tata Miljan Beloica, u stan u Čiče od Romanije vratio se nakon završenih studija u Nemačkoj, gde se upoznao sa suprugom Zoricom. Mladi par je želeo da ih mala Elena na srpskom zove tata i mama.
- Ima naša zgrada svojih prednosti. Kada smo preumorni i sednemo da popijemo kafu, igramo se pogađanja čija beba plače, stan levo ili desno, sa ove ili one strane zgrade. Mlade parove, u zavisnosti od željenog pola bebe, pozivamo da kod nas u zgradi kupe ili iznajme stan. Vlasnici stanova imaju mušku, a oni koji su iznajmili stanove dobili su žensku decu - objašnjava Milan Beloica.

Zgrada puna beba BEBE-3

Svih sedam parova zna kada je rođeno čije dete, a deca se već dobro poznaju. Dušan (10 meseci) pokušava Vuku (četiri meseca) pa pokaže da je lepše bez kapuljače. Vuk ne misli tako. Najstariji Matija (dve i po godine) voli da je u centru pažnje. Tek kada svi uđu u zgradu on trči i pozira, ali kaskaderski pada. Vasa (18 meseci) voli barice i skakanje po vodi.
Ispred zgrade u Čiče od Romanije nema gužve za parking, gužve su u hodnicima, gde je konvoj dečjih kolica. Na vratima porodice Beloica još stoji plakat za povratak iz porodilišta „Dobro došli kući".


Izvor
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu