Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pun autobus jurio 140 na sat

Ići dole

Pun autobus jurio 140 na sat Empty Pun autobus jurio 140 na sat

Počalji od Tornado 2010-12-08, 14:18


Video snimak autobusa koji se auto-putem kreće brzinom između 120 i 140 kilometara na sat pojavio se na internet sajtu “Jutjub”.


Autor snimka, koji je mobilnim telefonom iz automobila nekoliko minuta uporedo snimao autobus i svoj brzinomer, javio se “Blicu” tvrdeći da je pretekao vozača i upozorio ga na preteranu brzinu, dok prevoznik, čiji je autobus, negira ove tvrdnje.

"Na auto-putu između Beograda i Niša, kod Mihajlovca, u subotu 4. decembra, snimio sam autobus pun putnika koji se 20 minuta kretao brzinom od 140 kilometara na sat. Nakon dva napravljena snimka, pretekao sam ga i upozorio telefonom u ruci da sam ga snimio. On se samo nasmejao i nakon toga još neko vreme vozio istom brzinom. Tek kasnije je usporio na 110 kilometara na sat", rekao je Aleksandar K, autor ovog video snimka.

Međutim, Micko Jakovljević, vlasnik preduzeća "Opanak prevoz", kojem pripada pomenuti autobus, kaže da nije moguće da njegovo vozilo razvije toliku brzinu.

"Nisam video taj snimak, ali tvrdim da ni sin ni ja, koji vozimo autobus, nismo vozili toliko brzo. Imamo 'setru' staru 24 godine, koja ima 260 konjskih snaga i samo bi ludak 20 minuta vozio tom brzinom. Pa, eksplodirao bi. Na tahografu je dozvoljeno maksimalno 125 kilometara na sat", objašnjava Jakovljević i dodaje da su “danas ljudi spremni na sve i svašta i da ne biraju sredstva kako da napakoste nekom drugom”.

Jakovljević nije želeo da svoje tvrdnje dokaže podacima sa tahografa.




Izvor
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu