Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pica od ljubavi

Ići dole

Pica od ljubavi Empty Pica od ljubavi

Počalji od Tornado 2010-12-11, 11:55


Ljubitelji italijanske kuhinje uživali su u slasnim zalogajima čuvenog pica majstora Fabija Rondelija, koji tvrdi da zna tajni sastojak za savršenu picu.


Pica od ljubavi PIZZA-1
Magični recept... Italijan je na licu mesta pokazao kako se pravi najbolja pica

Svi već znaju da se najbolja pica pravi u Italiji, ali da može da se jede i u Beogradu, e to je već novost! Gužva u vračarskom restoranu „Pjaca" samo je dokaz da se upravo na ovom služi vrhunska pica. Posebno interesovanje za rezervaciju mesta vlada kada gostuje Fabio Rondeli, čuveni pica-majstor iz Bolonje.
Svi stolovi su zauzeti, a na svakom od njih „šepuri se" nadaleko čuvena pica! Gosti degustiraju ono što najviše vole, a u ponudi su sve vrste - sa povrćem, napolitana, kaprićoza, kvatro formađi...
Tajni začini
Na prvi pogled povučen i koncentrisan na pripremanje magičnog testa, čim započne razgovor, Fabio Rondeli postaje veoma pričljiv i druželjubiv.
- Drugi put sam u Beogradu, to je divan grad. Ljudi su veseli, dragi, smeju se, a to mnogo znači svakom posetiocu. Drago mi je što mogu makar na jedan dan da im pokažem moje gastronomsko umeće. Poznato mi je da Beograđani vole picu i italijansku kuhinju i zbog toga mi je još draže da ovde pripremam svoj specijalitet - počinje priču Rondeli, odmah nakon što je stavio picu u pećnicu.

Pica od ljubavi PIZZA-2

„Maestro" skida svoju kuvarsku kapu u bojama italijanske zastave i proviruje iza pulta da bi ćaskao sa gostima. Za to vreme, menjaju ga kuvari čuvenog restorana, a iz kuhinje dopiru mirisi Fabijevih tajnih začina. Njegova omiljena kombinacija je mešavina belog luka, maslinovog ulja i ruzmarina.
- Za pripremu odlične pice potrebna je ljubav. Samo ljubav. Ja toliko volim da pripremam hranu, a posebno picu, da je prosto nemoguće da ne bude ukusna. Osim pice, spremam i sve druge specijalitete iz Bolonje, poput čuvenih taljatela ili ragua na bolonjski način - sa goveđim mesom, slaninom, šargarepom, celerom, lukom, suvim belim vinom, mlekom i paradajzom - objašnjava Rondeli koji se već 30 godina bavi kulinarstvom.
Beograd kao Bolonja
On tvrdi da je, osim mnogo ljubavi, za dobru picu potrebno da se dobro umesi testo koje prvo treba da odstoji. Na tako dobro pripremljeno testo stavlja se kvalitetna mocarela „di bufo" i sos od paradajza. Ta dva sastojka su sasvim dovoljna jer, kako priča ovaj italijanski majstor, originalna pica podrazumeva samo paradajz i sir.
On naglašava da se lako uklopio sa beogradskim kuvarima, koje je pohvalio kao svestrane i profesionalce koji brzo uče. Upravo zbog toga, majstor Rondeli je uživao demonstrirajući svoje umeće pošto je, kako kaže, znao da će oni sve to lepo ponoviti. On je našu prestonicu okarakterisao kao Bolonju osamdesetih godina prošlog veka, ali u najpozitivnijem smislu. Budući da je Bolonja poznata po odličnoj kuhinji, gospodin Rondeli kaže da nije čudno što ovaj stari italijanski grad karakterišu tri epiteta: učena, crvena i - debela!

Pica od ljubavi PIZZA-3

- Vrlo ste veseli i to me raduje. Moram da napomenem da sam ovde jeo meso za koje tvrdim da je bolje čak i od bolonjskog, a to znači da ste stvarno odlični. Bolonja u Italiji važi za grad gde se pridaje dosta važnosti mesu i mesnim proizvodima. Dovoljno je ako kažem da čuvena mortadela potiče iz Bolonje. Moj favorit u Srbiji su ćevapčići, koji su izuzetni, kao i pljeskavica. Takođe, oduševile su me lepinje sa kajmakom. To je vaš vrhunski specijalitet.
Na pitanje koje piće najbolje ide uz picu, odgovara:
- Uz picu najbolje ide pivo! Nisam nutricionista, ali znam da pivo lepo „legne" posle ukusne pice. U restoranima u Italiji videćete upravo tu kombinaciju - pica i pivo - govori šarmantni Fabio Rondeli i dodaje da će opet doći da nam sprema picu, ali se neće zaustaviti samo na tome. Sledeći put Beograđane očekuje još obilje njegovih specijaliteta.

Pica od ljubavi PIZZA-4
Degustacija... Beograđani su uživali u ukusu čuvenog italijanskog specijaliteta


http://pressonline.rs/sr/Life_style/Gastro/story/143430/Pica+od+ljubavi.html
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu