Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Strazburu dobio spor sa državom, ali ipak odlazi iz Srbije

Ići dole

U Strazburu dobio spor sa državom, ali ipak odlazi iz Srbije Empty U Strazburu dobio spor sa državom, ali ipak odlazi iz Srbije

Počalji od Tornado 2010-12-16, 02:08


Država Srbija izgubila je spor pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu zbog kršenja odredbe o zabrani diskriminacije i dužna je da obešteti svog državljanina Životu Milanovića iz Belice kod Jagodine sa 10.000 evra.


U Strazburu dobio spor sa državom, ali ipak odlazi iz Srbije KRISNA


ilanović, koji je pripadnik hinduističke zajednice Hare Krišna, kaže za Press da definitivno odlazi iz Srbije.
- Nije važno gde ću da odem jer znam da u Srbiji ne mogu da budem siguran. Nadam se da će Srbija izvući pouku iz ove presude. Materijalna strana presude me ne zanima, nisam ni znao da je novac deo presude. Ne verujem ni da je u Srbiji moguće naplatiti taj novac. Međutim, najbitnije mi je da se na sudu dokaže da su na mene bili izvršeni napadi - kaže Milanović.
Milanović je član Hindu Vajsnavske verske zajednice, a od 2001. do 2007. godine pet puta je napadan zbog svog religijskog opredeljenja. Napadači su ga prebijali rukama i nogama, bejzbol palicama, ubadali nožem u ruke, noge, stomak i grudi. U junu 2006. godine Milanoviću je nožem urezan krst na glavi.
Država ima rok od tri meseca da uloži zahtev za iznošenje slučaja pred Veliko veće i ospori ovu presudu. U suprotnom ovo će biti prva pravosnažna presuda suda u Strazburu po kojoj se Srbija smatra odgovornom za kršenje odredbe o zabrani diskriminacije Evropske konvencije o ljudskim pravima.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu