Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asanž: Ubiće me u Americi

Ići dole

Asanž: Ubiće me u Americi Empty Asanž: Ubiće me u Americi

Počalji od Tornado 2010-12-24, 15:03

Asanž: Ubiće me u Americi Asanz-527


Ukoliko budem izručen Americi, verovatno ću biti ubijen pod misterioznim okolnostima, kaže osnivač "Vikiliksa" Džulijan Asanž. Još nema naznaka da Sjedinjene Države traže njegovo izručenje, navodi britanski "Gardijan".

Osnivač Vikiliksa Džulijan Asanž, u razgovoru za britanski Gardijan, rekao je da očekuje izručenje Americi i da, ukoliko do toga dođe, postoji velika verovatnoća da bude ubijen pod nejasnim okolnostima.


Gardijan napominje da za sada nema naznaka da se Amerikanci spremaju da zatraže njegovo izručenje, prenosi Bi-Bi-Si.

Asanž smatra da Obamina administracija pokušava da postigne nagodbu sa američkim obaveštajcem Bredlijem Meningom, koji je u zatvoru u Americi, pod sumnjom da je Vikiliksu dostavio poverljive depeše.

Osnivač Vikiliksa očekuje da će, ukoliko dođe do nagodbe s Meningom, u Americi formalno biti optužen kao njegov saučesnik i da bi Vašington tada mogao da traži izručenje.

Asanž kaže i da bi u tom slučaju njegova sudbina bila u rukama britanskog premijera Dejvida Kamerona, ali smatra da bi pred Kameronom bila teška odluka, jer Vikiliks uživa veliku podršku građana.

"Velika Britanija nema zakonsko pravo da izručuje ljude optužene za političke zločine, a špijunaža je upravo to. Ipak, Britanija će sama odlučivati da li će praviti izuzetak", kaže Asanž.

Asanž dodaje da se, za svaki slučaj, mentalno priprema za mogućnost da završi u američkom zatvoru.

"Plašim se da ne završim kao Li Harvi Osvald", rekao je Asanž, misleći na čoveka osumnjičenog za ubistvo bivšeg američkog predsednika Džona Kenedija. Osvald je ubijen pre početka suđenja.
Tornado
Tornado
Admin
Admin

Broj poruka : 13254
Datum upisa : 04.09.2010

https://nisam-tu.4umer.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu