Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ernandez i Nani za pobedu Junajteda, Birmingemu bodovi u 90. minutu

Ići dole

Ernandez i Nani za pobedu Junajteda, Birmingemu bodovi u 90. minutu Empty Ernandez i Nani za pobedu Junajteda, Birmingemu bodovi u 90. minutu

Počalji od Tornado 2011-01-05, 06:41

Ernandez i Nani za pobedu Junajteda, Birmingemu bodovi u 90. minutu 105175_nani_f

Fudbaleri Mančester junajteda stekli su tri boda više od gradskog rivala Sitija nakon što su u utakmici 22. kola Premijer lige pobedili Stouk rezultatom 2:1.

Najzaslužniji za pobedu domaćina bili su Ćićarito Ernandez i Nani koji su iskombinovali po gol i asistenciju, a ekipa ser Aleksa Fergusona sada na miru može da čeka sredu i derbi Mančester siti - Arsenal u kome će samo jedan od dva najveća konkurenta “đavolima” za titulu moći da održi korak za liderom.

Ernandez je već posle 27 miknuta igre iskoristio asistenciju Nanija i postigao prelep gol za vođstvo, ali je Stouk uzvratio posle samo pet minuta nastavka kada je posle centaršuta Vajthed glavom izjednačio na 1:1. Strepnja navijača na Old trafordu trajala je samo 12-ak minuta jer je već u 62. minutu Ernandez posle sjajnog driblinga asistirao Naniju koji je jakim udarcem matirao Sorensena i postavio konačan rezultat.

Na preostala dva meča bitne pobede zabeležili su Fulam i Birmingem koji je uspeo da makar na 24 sata pobegne iz zone ispadanja. Londonski tim je na svom terenu pobedio VBA sa visokih 3:0, dok je Birminghem u 89. minutu golom Dana pobedio na strani Blekpul rezultatom 2:1.

Nikola Žigić je ceo meč presedeo na klupi, a treba istaći i da je prvi gol od dolaska u Birmingem postigao Aleksandr Hleb koga je pre samo 24 sata menadžer ekipe Aleks Mekliš pozvao da se ozbiljnije uključi u zbivanja u timu.