Bez ograničenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Patlidžan na libanski način:

Ići dole

Patlidžan na libanski način:  Empty Patlidžan na libanski način:

Počalji od Gost 2010-10-03, 12:05



očistim 3kg patlidžana i isečem na kolutove debljine oko 1cm. posolim ih krupnom morskom solju i ostavim u cediljki preko noći. sutradan, kad imam vremena, u šerpu sipam pola litre jabukovog sirćeta i litar vode. kad to uvri, stavljam komad po komad patlidžana. ne sme da se prekuva, jer bude gnjecav! dakle, vrlo kratko se nalazi u tom rastvoru (oko 2 minute), pa se odlaže u cediljku na novo ceđenje i hlađenje.
pripremila sam već čiste tegle (oko 3 komada) i iseckala malo ljute paprike (ko ne voli - ne mora) i onda ređam red patlidžana, pa malo bibera u zrnu, pa opet red patlidžana, pa malo mrvljene nane (ima u radnjama da se kupi), pa red patlidžana i ljuta paprika. treći red patlidžana zalijem uljem (volim maslinovo, a vi metnite koje hoćete). zatim ponavljam postupak, dok dođem do vrha tegle. sve to zalijem uljem, da prekrije patlidžan, dobro zatvorim i stavim u frižider, jer nemam hladan špajz.
dakle, nije komplikovano, a ukusno je baš....i nema konzervansa.
naravno, začini mogu da budu i ruzmarin i beli luk i timijan....što god padne na pamet.
napravila sam ove godine kombinaciju bibera i nane i ruzmarina i kima....baš me zanima....
može da se jede posle 15ak dana.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu